sklep: +48 13 432 33 96
projekty: +48 730 20 30 50
biuro@buczekmeble.pl
... 

Kontakt

 

Jak konserwować meble?

 

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji mebli zachowasz ich estetykę i funkcjonalność na długo.

Oto kilka wskazówek i zaleceń, jak w sposób właściwy użytkować meble:

Optymalna wilgotność dla mebli to  50-70%, temperatura powietrza – 15-30 stopni C. Dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenia i nie stawiać mebli w pobliżu: grzejników, pieców i innych źródeł ciepła.

Uważaj, aby nic nie tarło lakierowanych powierzchni mebli.

Traktuj swoje meble delikatnie.

Nie stawiaj gorących przedmiotów, naczyń zwłaszcza bezpośrednio zdjętych z płyty grzewczej – należy je zawsze odkładać na jakąś podstawkę. Dotyczy to przede wszystkim blatów kuchennych, ale przecież także czasami innych mebli.
Woda jest jednym z głównych wrogów mebli. Szczególnie gdy wyleje się w okolicach połączeń blatów, wtedy należy niezwłocznie wytrzeć ciecz suchą szmatką.
Do czyszczenia stosuj preparaty przystosowane do konserwacji materiałów, z jakich wykonano meble. Nie eksperymentuj na własną rękę. Nie używaj też ostrych detergentów!

 

 

Montaż mebli: samodzielny czy zlecony?

 

W firmie Buczek oraz Starej Kuźni kupisz w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego stworzenia mebli. Jeśli lubisz majsterkować lub czujesz w sobie techniczny potencjał – zapraszamy; u nas kupisz wszelkie niezbędne akcesoria meblowe, ale także gotowe meble, które mogą posłużyć jako wykończenie wnętrza czy większej zabudowy.

 

Pamiętaj, aby na początku dobrze zaplanować i zorganizować plan przestrzeni. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, powierz to zadanie nam: we współpracy z Tobą zrobimy projekt, dobierzemy pasującą Ci kolorystykę i, co bardzo ważne, realizacja nie będzie ani dziełem przypadku, ani funkcją prób i błędów. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas, pieniądze i własny wysiłek.

 

Jak dobrać AGD do mebli kuchennych

 

Dobry projekt to podstawa. Jeśli nie masz doświadczenia, zdecydowanie zalecamy zwrócenie się o pomoc do fachowców, ponieważ oszczędność może okazać się nie tylko pozorna, ale też bardzo kosztowna. Dla ułatwienia podajemy standardowe wymiary szafek pod zabudowę AGD:

 •  Piekarnik: 60 cm
  •    Lodówka: 60 cm
  •    Zlewozmywak: 50/60/80 cm (jedno-, półtora- i dwukomorowy)
  •    Płyta ceramiczna: 60 – 80 cm

 

Jakie są etapy realizacji zamówienia mebli na wymiar?

 

Zamówienie mebli następuje w 4 etapach:

 • PROJEKT I WSTĘPNA WYCENA
 • WYBÓR MATERIAŁÓW
 • PODPISANIE ZAMÓWIENIA
 • DOWÓZ MEBLI, ICH MONTAŻ I KOŃCOWE ROZLICZENIE Z KLIENTEM.

 

 

meble kuchenne krosno ♦ meble na wymiar krosno ♦ meble krosno ♦ meble kuchenne krosno ♦ meble na wymiar krosno ♦ meble krosno ♦ meble kuchenne krosno ♦